2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tv-kanaler inklusive leverans till RDF:s IPTV-nät samt vidaresändningslicenser
Beskrivning: Upphandling av ett för Riksdagsförvaltningen (RDF) anpassat tv-kanalpaket inklusive leverans till RDF:s IPTV-nät samt vidaresändningslicenser som ger RDF rätt att visa de kommersiella kanalerna internt inom RDF:s verksamhet. Följande tv-kanaler efterfrågas: SVT1, SVT2, SVT Kunskapskanalen, TV4, BBC World News samt CNN International. Kanalutbudet ska levereras via fiberförbindelse från leverantören till RDF:s mottagningspunkt. Internetbaserad lösning accepteras ej.
Intern identifierare: 1187-2023/24
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 92220000 Televisionstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 64228100 Överföring av TV-sändningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del