308829-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Krigsfartyg och tillhörande delar
Meddelande om upphandling
Varor
direktiv 2009/81/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
Anskaffning Artillerisystem Amf
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Anskaffning av Artillerisystem Amf.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
35500000 Krigsfartyg och tillhörande delar, 34510000 Fartyg
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner