308909-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Programvaruutvecklingstjänster för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av affärssystem för lager och logistik
Referensnummer: UPPH2023-00155
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212300 Programvaruutvecklingstjänster för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet
II.1.4.
Kort beskrivning
Behandling av personuppgifter
Information om hur Region Uppsala behandlar personuppgifter redogörs för i bilaga Behandling av Personuppgifter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48430000 Programvara för lagerförvaltning, 48451000 Programvara för affärsresursplanering, 48780000 Programvara för system, lagring och innehållshantering, 48782000 Programvara för lagerhantering, 72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer, 72212430 Programvaruutvecklingstjänster för lagerförvaltning, 72212451 Programvaruutvecklingstjänster för affärsresursplanering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen