308918-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Statistiktjänster – Datainsamlingssystem för Inkvarteringsstatistiken 2025
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Datainsamlingssystem för Inkvarteringsstatistiken 2025
Beskrivning: Tillväxtverket avser att upphandla datainsamling av "Inkvarteringsstatistiken" via insamlingsmetoderna webbenkät, textfil och API. Undersökningen "Inkvarteringsstatistiken" är en totalundersökning för de kommersiella boendeanläggningar och förmedlingar som uppfyll kriterierna.
Intern identifierare: Ä 2024-350
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79330000 Statistiktjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Annonserad upphandling