308975-2025 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning – Glasscanner
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelGlasscanner
BeskrivningDenna upphandling avser 1 st. glasscanner för leverans till Kliniskt forskningslaboratorium, Område forskning och utbildning med placering på Universitetssjukhuset Örebro. Upphandlingen omfattar även option på teknisk serviceutbildning samt option på underhållsavtal.
Intern identifierareMT 2023-0095 / 23RS5960
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000