308992-2022 - ÄndringSverige-Göteborg: Byggteknisk projektledning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vegahemmet utrymningshiss
Referensnummer: N230-0934/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71541000 Byggteknisk projektledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar generalkonsult/projekteringsledare för projektering av:
• Ramhandlingar för totalentreprenad för nybyggnad av en fristående utrymningshiss.
Generalkonsult/projekteringsledare ansvarar för och samordnar funktioner, teknik, ekonomi och handlingar samt leder projekteringen under hela projekteringstiden med berörda konsulter.