308994-2022 - ÄndringSverige-Uppsala: Transportförmedling
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av tredjepartslogistik (3PL)
Referensnummer: VF2021-00059
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63520000 Transportförmedling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen
Upphandlingens referensnummer och benämning är: VF2021-00059 Upphandling av tredjepartslogistik (3PL)
Upphandlingen avser avtal för tredjepartslogistik.
Upphandlingens värde för 12 månader uppskattas till: 70 400 000 kr
Avtalsperiod
Avtalets beräknade startdatum: 2023-10-01. Avtalsstarten kan förskjutas till följd av överprövning eller andra oförutsedda händelser.
Avtalets beräknade slutdatum: 2027-09-30
Avtalslängden är 48 månader med möjlighet till 3 st förlängningsoptioner à 12 månader.