309000-2022 - ÄndringSverige-Borås: Teknisk besiktning och provning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Besiktning och Underhåll av sport- och gymnastikutrustning och redskap
Referensnummer: 2022-00017IN
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar UMs behov av Besiktning och Underhåll av Sport- och Gymnastikutrustning i enlighet med Arbetsmiljöverkets råd och rekommendationer och Svenska
SIKO:s anvisningar och normer för säkerhet och funktion eller anvisningar som kan anses vara likvärdiga.