309014-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Plantering och skötsel av grönområden – Ramavtal yrkesarbetare för grönyteskötsel och planteringsarbeten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal yrkesarbetare för grönyteskötsel och planteringsarbeten
BeskrivningUppdraget avser att vid behov tillhandahålla Beställaren yrkesarbetare inom grönyteskötsel och planteringsarbeten. Exempel på i uppdraget förekommande uppgifter är: • Grönyteskötsel; gräsklippning, trimning, beskärning, röjning, skötsel av rabatter och planteringar • Vår- och höststädning av grönytor • Planteringsarbeten; lök, perenner, träd och annan vegetation • Grässådd • Anläggning av planteringsytor och trädgropar
Intern identifierare2025/555
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77310000 Plantering och skötsel av grönområden
Ytterligare klassificering (cpv): 77312000 Ogräsröjning, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000