309051-2026 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – Fiberutbyggnad Grundsunda 2026
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelFiberutbyggnad Grundsunda 2026
BeskrivningUpphandlingen avser mark- och fiberarbeten inom projekt Bredband 2030 för fiberutbyggnad i två delprojekt i Grundsunda/Gideå.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125234:Lot:1