309055-2023 - ÄndringSverige-Karlstad: Medicinska hjälpmedel
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mjuka ortoser
Referensnummer: RS/230321
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33196000 Medicinska hjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Värmland upphandlar mjuka Hand- och tumortoser  för utprovning till patienter av förskrivare inom Region Värmland.