2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kalk och spridning 2025-2028
Beskrivning: Leverans och spridning av kalk i Tingsryds kommuns sjöar, våtmarker och vattendrag under tiden 2025 till och med 2028, i enlighet med bifogade handlingar. Entreprenaden omfattar leverans och spridning av totalt ca 700-750 ton kalk per år.
Intern identifierare: 24-034
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90700000 Miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000