See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avrop Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster - Hydrogeologi- och dagvattenkompetens till projekt Kronandalen
Beskrivning: Den här upphandlingen avser ett avrop från avtalsområdet: Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster, delområde Hydrogeologi och vattenskydd. Uppdraget omfattar stöd för i Luleå Kommun gällande frågor som berör hydrogeologi respektive dagvatten i Kronandalen. Frågorna rör både planerings- och genomförandefas.
Intern identifierare: KLF 2024/677
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Avrop Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster - Hydrogeologi- och dagvattenkompetens till projekt Kronandalen