Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
AV- entreprenad Nya Konst
Referensnummer: EUI 23 003
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45212300 Anläggningsarbeten för konst- och kulturbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
AV- entreprenad Teater/ Konsert. Se bifogad dokumentet för mer information.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45212320 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader avsedda för konstnärlig verksamhet, 45212321 Byggnation av hörsal, 45214420 Byggnation av föreläsningssal av amfiteatertyp
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
AV-teknik inom Nya Konst har delats upp i två (2) entreprenader för att nå de anbudsgivare som har mest erfarenhet och kompetens inom respektive del. De två (2) delarna består av:
• AVE1 Teater / Konsert
• AVE2 Musik- och filmstudios
Denna förhandsannons avser entreprenaden AVE1 Teater/ Konsert.