309194-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Karlskrona: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Externa vårdplatser med inriktning mot internmedicin och geriatrik
Referensnummer: RB2022-0035
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Avser sex (6) st externa vårdplatser i Blekinge län med inriktning mot internmedicin och geriatrik.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 4 900 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen