Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hårdvara för laddning av lätta fordon
Referensnummer: 22/64
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31158000 Laddningsanordningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Jönköping Energi AB har för avsikt att handla hårdvarusystem för elbilsladdning av personbilar. Hårdvaran är en del av en komplett laddlösning som ska kunna verka tillsammans med Jönköping Energis existerande och framtida system som exempelvis central mjukvara för fjärrstyrning, driftövervakning och betalningslösning.
Kopplat till den generella upphandlingen av ett ramavtal för hårdvara finns även ett specifikt behov för ett avrop redovisat.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 31100000 Elektriska motorer, generatorer och transformatorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen