2. Förfarande
Förfarande
Titel: Maskinsopning Motala
Beskrivning: Ramavtalet avser entreprenör för utförande av städsopning och lövsopning med sugande sopmaskin och entreprenör för utförande av vintersandupptagning och ogräsborstning med bogserade sopmaskiner. Avrop av tjänsterna sker vid behov.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90611000 Gaturenhållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområde 1
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128181:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90612000 Gatsopning, 90610000 Gaturenhållning och gatsopning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 2
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128181:Lot:2