Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fordonsdatorsystem
Referensnummer: RJL 2023/1801
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattning
Uppdraget avser Uppdraget ska genomföras i den omfattning och i enlighet med de krav och villkor som anges i upphandlingsdokumenten.
Avtalsperiod
Det är i nuläget svårt att precisera avtalsstart och avtalslängd. Ambitionsnivån är att ramavtal ska vara tecknat med utsedd leverantör senast årsskiftet 2023/2024.
Upphandlingsvärde
Uppskattat värde för den aktuella upphandlingen är 35000000kr. Observera att detta enbart är ett uppskattat värde för upphandlingen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48100000 Programvara för särskild industri, 48614000 Datainsamlingssystem, 48783000 Programvara för innehållshantering, 48810000 Informationssystem, 48813000 System för passagerarinformation, 72253200 Stödtjänster för system
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen