309318-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk programvara – Systemstöd för ordination vid behandling med antikoagulantia
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSystemstöd för ordination vid behandling med antikoagulantia
BeskrivningHelhetsåttagande för implementering och integration av ett systemstöd för ordination av antikoagulantia.
Intern identifierareRS2026/456
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48180000 Medicinsk programvara
Ytterligare klassificering (cpv): 48814000 Medicinska informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000