Huvudsaklig verksamhet Fritidsverksamhet, kultur och religion
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Contactless payments using the Mass Transit Transaction model
Referensnummer: "ANGE Dnr"
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66110000 Banktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Procurement of “Contactless payments, unsing the Mass Transit Transaction model”, through a negotiated procedure with prior publication.
The procurement is intended to result in a framework agreement with both Region Uppsala and Region Gävleborg as parties
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48217000 Programvara för transaktionsbehandling, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 66115000 Internationell betalningsförmedling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen