See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bemanningstjänster interimschefer
Beskrivning: Upphandlingen omfattar bemanningstjänster av interimschefer. Syftet med ramavtalet är att köparen ska kunna avropa bemanning av personal för längre och kortare tidsperiod. Behovet finns i första hand vid oförutsett frånvaro av ordinarie personal och i samband med att rekryteringsprocess påbörjas till det att tillsättning av tjänst sker.
Intern identifierare: NBGK 2025/0014
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
Ytterligare klassificering (cpv): 79420000 Managementtjänster, 79621000 Förmedling av kontorspersonal
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Upphandlingsföreskrifter
Intern identifierare: NBGK 2025/0014 1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Uteslutning och kvalificering av leverantör
Intern identifierare: NBGK 2025/0014 2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: MALL-Avtal
Intern identifierare: NBGK 2025/0014 3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Kontaktuppgifter
Intern identifierare: NBGK 2025/0014 4
Ytterligare klassificering (cpv): 79420000 Managementtjänster, 79612000 Platsförmedling av kontorspersonal
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Kravspecifikation
Intern identifierare: NBGK 2025/0014 5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Område 1 - Pris
Intern identifierare: NBGK 2025/0014 6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Område 2 - Pris
Intern identifierare: NBGK 2025/0014 7