309384-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning – Ultraljudskniv med förbrukning till Ortopedoperation
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUltraljudskniv med förbrukning till Ortopedoperation
BeskrivningOrtopedoperation, Akademiska sjukhuset, efterfrågar en ultraljudskniv med tillhörande förbrukning för ryggkirurgi. Utrustningen ska vara lämpad för att utföra ryggkirurgi; skära, såga och fräsa i ben med hög precision, med hjälp av ultraljud.
Intern identifierareUPPH2026-00104
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Titel1. Administrativa föreskrifter
BeskrivningUltraljudskniv med förbrukning till Ortopedoperation
Intern identifierare1896999-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
Titel2. Kravspecifikation
Intern identifierare1897000-1