Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reflexen, anläggning av lekutrustning, plantering, belysning och finsnickeri
Referensnummer: E2020-02836
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45236250 Markanläggning för parker
II.1.4.
Kort beskrivning
I parken Dalbotten, vid Högdalens centrum, ska staden anlägga en ny aktivitetsplats för äldre barn och ungdomar. En målgrupp som tidigare inte haft en naturlig plats i parken. Den nya aktivitetsplatsen kommer placeras bredvid befintlig lekplats och ersätter grusplanen som ligger där idag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31527200 Utomhusbelysning, 37535200 Lekplatsutrustning, 45112723 Utformning av lekplatser, 45421000 Snickeriarbeten, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Byggentreprenad, mark och anläggning.