See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utrustning till arbets- och fysioterapimottagningar (Gym och träningsutrustning)
Beskrivning: Region Värmland (regionen) genomför denna upphandling som avser ramavtal på utrustning till arbets- och fysioterapimottagningar med beskrivning i upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 37400000 Sportartiklar och -utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Testcykel
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101719:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 37440000 Träningsutrustning, 37442000 Vikt- och styrketräningsutrustning, 37480000 Maskiner eller instrument för idrotts- och fritidsutrustning, 80320000 Medicinsk utbildning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Träningscykar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101719:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Träningsutrustning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101719:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Löpband
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101719:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Rehabutrustning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101719:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Fast träningsutrustning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101719:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Stänger och vikter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101719:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Bollar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101719:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Band
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101719:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Handtag till dragapparater
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101719:Lot:10
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Bänkar och britsar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101719:Lot:11
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Kuddar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101719:Lot:12
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Paraffin
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101719:Lot:13
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Splintar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101719:Lot:14
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: Anatomiplanscher
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101719:Lot:15
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: Anatomiska modeller
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101719:Lot:16
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: Handträningsutrustning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101719:Lot:17
Del (anbudsområde): LOT-0018
Titel: Träningsmattor
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101719:Lot:18
Del (anbudsområde): LOT-0019
Titel: Redskap för axelrörlighet
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101719:Lot:19
Del (anbudsområde): LOT-0020
Titel: Redskap för mätning av puls
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101719:Lot:20
Del (anbudsområde): LOT-0021
Titel: Balansdyna
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101719:Lot:21
Del (anbudsområde): LOT-0022
Titel: Balanskudde
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101719:Lot:22
Del (anbudsområde): LOT-0023
Titel: Balansplatta plast
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101719:Lot:23
Del (anbudsområde): LOT-0024
Titel: Förhöjnings- och träningsplatta
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101719:Lot:24
Del (anbudsområde): LOT-0025
Titel: Push up bar/armhävningsgrepp
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101719:Lot:25
Del (anbudsområde): LOT-0026
Titel: Plyobox
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101719:Lot:26
Del (anbudsområde): LOT-0027
Titel: Foam roller 45 cm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101719:Lot:27
Del (anbudsområde): LOT-0028
Titel: Foam roller 90 cm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101719:Lot:28
Del (anbudsområde): LOT-0029
Titel: Hopprep
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101719:Lot:29
Del (anbudsområde): LOT-0030
Titel: Returhäck
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101719:Lot:30
Del (anbudsområde): LOT-0031
Titel: Väggspegel
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101719:Lot:31
Del (anbudsområde): LOT-0032
Titel: Spegel på hjul
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101719:Lot:32
Del (anbudsområde): LOT-0033
Titel: Stepbräda
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101719:Lot:33
Del (anbudsområde): LOT-0034
Titel: Studsmatta
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101719:Lot:34
Del (anbudsområde): LOT-0035
Titel: Löpstege/agilitystege
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101719:Lot:35
Del (anbudsområde): LOT-0036
Titel: TRX
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101719:Lot:36
Del (anbudsområde): LOT-0037
Titel: Viktväst
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101719:Lot:37
Del (anbudsområde): LOT-0038
Titel: Ribbstol
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101719:Lot:38
Del (anbudsområde): LOT-0039
Titel: Spegel för spegelterapi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101719:Lot:39
Del (anbudsområde): LOT-0040
Titel: Greppförstorande cellgummi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101719:Lot:40
Del (anbudsområde): LOT-0041
Titel: Undervisningsmaterial carpaltunnelsyndrom
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101719:Lot:41
Del (anbudsområde): LOT-0042
Titel: Boxningshandskar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101719:Lot:42
Del (anbudsområde): LOT-0043
Titel: Handmittsar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101719:Lot:43
Del (anbudsområde): LOT-0044
Titel: Kicking mits
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101719:Lot:44
Del (anbudsområde): LOT-0045
Titel: Metronom
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101719:Lot:45