309458-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Grus, sand, krossad sten och ballast – Ramavtal krossmaterial
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal krossmaterial
BeskrivningAvtalet omfattar köp och transport av LEVAs behov av grus och krossmaterial i enlighet med förutsättningarna i förfrågningsunderlaget.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111579:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 14212110 Grus, 14212200 Stenmaterial, 14212210 Blandning av grus och sand, 14212400 Jord, 14212410 Matjord, 14212430 Stenflis