309462-2021 - PlaneringSverige-Härnösand: Funktionellt stöd
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Hygienhjälpmedel
Referensnummer: 21RS7472
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33180000 Funktionellt stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta är en RFI (request for information) inför Region Västernorrlands kommande upphandling av hygienhjälpmedel.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33183000 Ortopediska hjälpmedel, 33196000 Medicinska hjälpmedel, 33196100 Hjälpmedel för äldre personer, 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer, 44400000 Diverse industriframställda produkter och tillhörande föremål, 44411000 Sanitetsgods, 44411710 Toalettsitsar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI gällande hygienhjälpmedel för hjälpmedel Västernorrland. Visning kommer ske v42 2021.