309575-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Fjärås: Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hantverkstjänster
Referensnummer: 23/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Stiftelsen Tjolöholm har löpande behov av olika typer av hantverkstjänster. Denna upphandling uppdelad i flera anbudsområden där varje anbudsområde hanterar olika hanstverkstjänster. Anbudsgivaren väljer själv vilket/vilka områden denne vill besvara.
Upphandlingen syftar til att teckna ramavtal med tre rangordnade leverantörer i respektive hantverkskategori. Förnyad komnkurrensutsättning kommer att tillämpas för projekt var värde överstiger
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45421000 Snickeriarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen