30958-2021 - ResultatSverige-Uppsala: Datorrelaterad utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lagringsservrar med tillhörande nätverk
Referensnummer: UH 2020/59
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30230000 Datorrelaterad utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppsala universitet, UPPMAX, avser att byta ut en datalagringslösning för känsliga data.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30230000 Datorrelaterad utrustning, 30233000 Lagringsmedier och läsenheter, 30234000 Lagringsmedier, 48820000 Servrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen