309588-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Ramavtal tredjepartsbesiktning av spårvägsanläggningen
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal tredjepartsbesiktning av spårvägsanläggningen
BeskrivningUpphandlingen syftar till att teckna avtal om konsulttjänster avseende besiktning av spårvägsbanan i Göteborg och Mölndal. Upphandlingen är uppdelad i tre delområden och anbudsgivaren kan välja att lämna på ett eller flera områden.
Intern identifierareSMF-2024-01377
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner, 71631490 Banbesiktning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelSMF-2024-01377: Ramavtal tredjepartsbesiktning av spårvägsanläggningen