Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska tjänster för professionell teaterverksamhet
Referensnummer: 21/38
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71356000 Tekniska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Med tekniska tjänster avses i detta fall tjänster som avser konstruktion och ritning av teatertekniska lösningar, typiskt scenportar, UPS-lösningar för maskinsystem, lyftanordningar typiskt teatervinschar och även konstruktion och byggnation av scenografi. Utöver detta omfattar behovet tjänster inom avhjälpande och förebyggande underhåll av teatertekniska installationer, typiskt scenmaskinerier.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71245000 Tillståndsplaner, arbetsritningar och specifikationer, 71321000 Tekniska konstruktionstjänster för maskintekniska och elektriska installationer i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen