309603-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tryckning och tillhörande tjänster – Ramavtal tryckeritjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal tryckeritjänster
BeskrivningRamavtalet syftar till att täcka behovet av kontorstrycksaker som visitkort, brevpapper, kuvert, informations och marknadsföringstrycksaker, samt övriga produkter som kan bli aktuella. Vidare skall Leverantören ha ett webbaserat beställningssystem där Beställaren skall kunna beställa trycksaker. Leverantören skall lagerhålla produkterna åt Beställaren (idag finns ca ett 40 tal produktkategorier) och dessa skall kunna beställas via det webbaserade beställningssystemet.
Intern identifierare25/4
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000