309639-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bokbindning – Bokbinderitjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBokbinderitjänster
BeskrivningDomstolsverket inbjuder till anbudsgivning avseende Bokbinderitjänster. Domstolsverket inkl avropsberättigade myndigheter inom Sveriges Domstolar är i behov av leverantörer som kan tillhandahålla bindning av arkivhandlingar och bindning och lagning av biblioteksmaterial. I uppdraget ingår inte transporter av handlingar som ska bindas.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79971200 Bokbindning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126761:Lot:1