309795-2021 - ResultatSverige-Lidköping: Datorer och datamateriel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
PC och tillbehör 2021
Referensnummer: 2021-24
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Göliska IT upphandlar ramavtal tillsammans med kommunerna Essunga, Grästorp, Götene, Lidköping, Skara, Vara och dess bolag PC med diverse tillbehör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30213000 Persondatorer, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30231000 Datorskärmar och manöverenheter, 30232000 Kringutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen