309797-2021 - ResultatSverige-Halmstad: Frukt, grönsaker och liknande produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färsk frukt och grönsaker samt potatis
Referensnummer: KS 2021/00121
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar färsk frukt, grönsaker samt potatis.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03220000 Grönsaker, frukt och nötter, 03221000 Grönsaker, 03222000 Frukt och nötter, 03222100 Tropisk frukt och nötter, 03222300 Icke tropisk frukt, 03222321 Äpplen, 15310000 Potatis och potatisprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen