2. Förfarande
Förfarande
Titel: Central upphandling- Stöd och utredning vid misstanke om kränkande särbehandling, Stockholms stad 2025
Beskrivning: Syftet är att stadens verksamheter ska få stöd och hjälp i utredning vid misstanke om kränkande särbehandling. Leverantören ska ha specialistkompetens i området och använda sig av evidensbaserade och kvalitetssäkrade metoder. Tjänsten ska komplettera stadens rutiner och ska genomföras i enlighet med Arbetsmiljöverkets föreskrift Organisatorisk och social arbetsmiljö (AFS 2015:4).
Intern identifierare: KS 2023/877
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85147000 Företagshälsovård
Ytterligare klassificering (cpv): 98342000 Arbetsmiljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Syftet är att stadens verksamheter ska få stöd och hjälp i utredning vid misstanke om kränkande särbehandling. Leverantören ska ha specialistkompetens i området och använda sig av evidensbaserade och kvalitetssäkrade metoder. Tjänsten ska komplettera stadens rutiner och ska genomföras i enlighet med Arbetsmiljöverkets föreskrift Organisatorisk och social arbetsmiljö (AFS 2015:4). Ramavtal kommer att tecknas med en leverantör för hela Stockholms stad.
Intern identifierare: Central upphandling- Stöd och utredning vid misstanke om kränkande särbehandling, Stockholms stad 2025