See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Soffor och tillhörande möbler
Beskrivning: Ramavtal på Umeå kommun och övriga avropsberättigades behov av soffor och tillhörande möbler.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86948:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 39113200 Soffor