Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snabbtest Covid-19- Antigentest
Referensnummer: FM2021-11107
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Försvarsmakten är i behov av Covid-19 Test (snabb självtest) för att testa sin personal. Upphandlingen avser antigentest för påvisning av SARS- CoV-2 antigen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Köp av Snabbtest Covid-19- Antigentest till Försvarsmakten