See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för vinterunderhåll av fastigheter
Beskrivning: Östhammars kommun avser upphandla ramavtal för vinterunderhåll av fastigheter. Upphandlingen delas upp i olika anbudsområden (snöröjningsområden). Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller fler anbudsområden. Vid anbud på fler anbudsområden måste kapacitet för att utföra uppdrag vid samma tidpunkt innehas av anbudsgivaren.
Intern identifierare: KS-2024-427
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: ja
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Besvaras av samtliga anbudsgivare.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Alunda 4 (blå)
Beskrivning: Anbudspris lämnas av de leverantörer som vill ha uppdraget för plogdistriktet Alunda 4 (blå)
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Gimo 4 (blå)
Beskrivning: Anbudspris lämnas av de leverantörer som vill ha uppdraget för plogdistriktet Gimo 4 (blå).
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Österbybruk 4 (blå)
Beskrivning: Anbudspris lämnas av de leverantörer som vill ha uppdraget för plogdistriktet Österbybruk 4 (blå).
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Östhammar 4 (blå)
Beskrivning: Anbudspris lämnas av de leverantörer som vill ha uppdraget för plogdistrikt Östhammar 4 (blå).
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Öregrund 4 (blå)
Beskrivning: Anbudspris lämnas av de leverantörer som vill ha uppdraget för plogdistriktet Öregrund 4 (blå).