309977-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Jönköping: Företagshälsovård
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling Företagshälsa till Skogsstyrelsen
Referensnummer: 2023/546
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85147000 Företagshälsovård
II.1.4.
Kort beskrivning
Skogsstyrelsen är i behov av en leverantör som kan tillhandahålla företagshälsa. Skogsstyrelsen har verksamhet spridd över hela landet vilket innebär att tjänsten sträcker sig från norr till söder.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85100000 Hälsovårdstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Skogsstyrelsen är i behov av en leverantör som kan tillhandahålla företagshälsa. Skogsstyrelsen har verksamhet spridd över hela landet vilket innebär att tjänsten sträcker sig från norr till söder, 75 kontor.
Upphandlingen omfattar proaktiva och reaktiva tjänster samt premierar digitala tjänster och verktyg högt.