Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dentalinredning
Referensnummer: 19/48
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33192000 Möbler för sjukvårdsändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Örebro län avser att i samarbete med Landstingen Sörmland, Uppsala och Västmanland upphandla fast inredning till behandlingsrum vid Folktandvådens kliniker.
Vi inbjuder till hearing den 8/10-2019, tid meddelas den 10/9.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39200000 Inredning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen