310022-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Finansiella konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för ekonomikonsulter
Referensnummer: Ä 2023-1625
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79412000 Finansiella konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Tillväxtverket avser att upphandla en leverantör avseende kvalificerade ekonomitjänster.
Tillväxtverket önskar ett nära samarbete med en leverantör som tillhandahåller ekonomikonsulter på olika nivåer med omfattande erfarenhet från statlig redovisning och med utmärkt kunskap av ekonomisystemet Agresso.
Nuvarande ramavtal har förlängts med sin sista avtalsperiod. Det löper ut 2023-07-31. Tillväxtverket behöver därefter en leverantör med kunskap inom de efterfrågade områdena.
Uppdraget kan komma att utföras i Tillväxtverkets lokaler i Stockholm, på distans, eller vid några av myndighetens andra kontor. Samtliga alternativ kan bli aktuella under avtalstiden och antagen leverantör ska vara införstådd med att Tillväxtverket beslutar vad som är lämpligt vid varje enskilt tillfälle.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen