31003-2023 - ResultatSverige-Uppsala: Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal mark- och anläggningsarbeten
Referensnummer: SFB-2022-00054
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för successiva avrop avseende mark-, anläggnings-, beläggnings- och rivningsarbeten. Uppdragen avser ny-, om-, tillbyggnadsarbeten och återställningsarbeten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45112000 Grävning och schaktning, 45112360 Återställande av mark, 45214100 Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader, 45233228 Ytbeläggningsarbete, 45236000 Markanläggning, 45236200 Markanläggning för fritidsanläggningar, 45236210 Markanläggning för lekplats, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser ramavtal för successiva avrop avseende mark-, anläggnings-, beläggnings- och rivningsarbeten. Uppdragen avser ny-, om-, tillbyggnadsarbeten och återställningsarbeten.