310085-2019 - KonkurrensutsättningSverige-LINKÖPING: Drycker, tobak o d
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Öl, cider och lättdrycker samt kylar och tappanläggning
Referensnummer: 19/23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15900000 Drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser öl, cider och lättdrycker samt kylar och tappanläggning till Visit Linköpings & Co verksamhet i främst Konsert & Kongress.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15911000 Alkoholhaltiga drycker, 15980000 Alkoholfria drycker, 39221000 Köksutrustning, 39711130 Kylskåp
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen