2. Förfarande
Förfarande
Titel: Textilslöjdsmaterial
Beskrivning: Uppdraget avser ett brett och heltäckande sortiment av textilslöjdsmaterial såsom tyg, garn och tillbehör för löpande avrop under ramavtalsperioden för Umeå kommun och avropsberättigade myndigheter.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 19200000 Textilier och tillhörande varor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127262:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 19400000 Textilgarn och -tråd, 19000000 Skinn och textilier, plast- och gummimaterial