Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2019-Pistmaskin
Referensnummer: KS 2019/813
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34113200 Terrängfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Bodens kommun har behov att anskaffa en fabriksny pistmaskin. För detaljerad beskrivning av gällande krav på fordonet, se bilaga 9. Kravspecifikation.
Uppdraget ska även omfatta leverans, utbildning för berörd personal i handhavande av fordonet, så som skötsel, reglage, körning, information om inställningar och manövrering.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34113200 Terrängfordon, 34113300 Fordon för terrängkörning, 34114000 Specialfordon, 43313000 Snöplogar och snöslungor, 43500000 Bandburna fordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen