310218-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Teknisk besiktning och provning – Huvudbesiktningsman (generalkonsult) nybyggnad av fyra förskolor
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelHuvudbesiktningsman (generalkonsult) nybyggnad av fyra förskolor
BeskrivningUpphandlingen avser huvudbesiktningsman tillika besiktningsman bygg med biträdande besiktningsmän för besiktning av fyra förskolor som utförs som totalentreprenader. Bielkegatan 20, Rosendalsgatan, Timjansgatan 52 och Varnhemsgatan 2. I uppdraget ingår även optioner som innebär besiktning av ytterligare två förskolor.
Intern identifierareSFF-2024-00518
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning
Ytterligare klassificering (cpv): 71631000 Teknisk besiktning, 71631300 Teknisk byggnadsinspektion
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000