Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för överlåtelsebesiktning, teknisk statusbesiktning och fuktutredning samt inventering av tekniska installationer
Referensnummer: FSK2021/144
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholms stads fastighetskontor inbjuder till anbudsgivning avseende upphandling av ramavtal för överlåtelsebesiktning, teknisk statusbesiktning och fuktutredning samt inventering av tekniska installationer.
Upphandlingen är indelad i tre anbudsområden:
A. Överlåtelsebesiktning
B. Teknisk statusbesiktning och fuktutredning
C. Inventering av tekniska installationer
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 14 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71315400 Byggnadsinspektion, 71335000 Tekniska undersökningar, 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631000 Teknisk besiktning, 71631300 Teknisk byggnadsinspektion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen