See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Operationsmikroskop för ÖNH, spine och handkirurgi
Beskrivning: Upphandlingen avser tre (3) st operationsmikroskop för ÖNH, spine samt handkirurgi.
Intern identifierare: 2023-O002404
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 38519310 Mikroskopkamera, 38519320 Mikroskopvideokamera
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Administrativa föreskrifter - Över tröskelvärde
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Administrativa föreskrifter - Över tröskelvärde (1)
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Information till anbudsgivarens om hur Region Skåne hanterar personuppgifter vid upphandling (1)