Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Maskinsopning
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
E ska på ett effektivt, affärsmässigt och i övrigt fackmannamässigt sätt ombesörja garagestädning av parkeringsytorna med sopmaskiner med tillhörande manuella moment. E ska även utföra plockstädning av Bs utomhusparkeringar/ytparkeringar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 15 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34144430 Gatsopningsfordon, 34921100 Gatsopningsmaskiner, 90610000 Gaturenhållning och gatsopning, 90611000 Gaturenhållning, 90612000 Gatsopning, 90900000 Städning och renhållning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen