Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skötsel av utemiljö Muskot- och Slaviagatan Gårdstens Centrum och Senior- och BMSS-boende INGO bensinstation, Salviagatan 1 och pylonskylt Gårdstensvägen Östra Gårdsten, Angered
Referensnummer: GB UH 280-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Vi emotser ert anbud för skötsel av utemiljö vid bostadshus och allmänna ytor i enligt med ritningar angivna i Särskilda Föreskrifter daterade 7.5.2021 samt däri förtecknade handlingar.
Entreprenaden i östra Gårdsten omfattar bl.a. ca 1 000 lägenheter, en centrumanläggning samt mark kring en bensinstation och pylonskylt m.m.
Uppdraget är en funktionsentreprenad med angivna minimikrav/frekvenser. Dock avgör skötselbehovet erforderliga insatser d v s funktionskrav gäller alltid före minimikrav.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77300000 Trädgårdstjänster, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77312000 Ogräsröjning, 77342000 Klippning av häckar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen